خانه / خط خطی / وظیفه راویان فرهنگ

وظیفه راویان فرهنگ

وظیفه راویان فرهنگ
پوستر فیلم لیلا / وظیفه راویان فرهنگ

وظیفه راویان فرهنگ

قسمتى از سخنان داريوش مهرجويى در مراسم ترحيم عباس كيارستمى:”پزشکان بی‌عرضه احمق که چنین گوهر گرانقدری را کشتند. باید آن‌ها را به محاکمه بکشیم. این وظیفه ما سینماگران است.”
به خوبى خاطرم هست كه براى ديدن فيلم”ليلا”، دو سانس بيرون از سينما به همراه پدر و مادر، منتظر ايستادم و عجب انتظار دلچسبى..
داريوش مهرجويى نازنين، فيلم‌ساز تواناى ايران، هميشه به واسطه ديدگاه خاص نقادانه و فرهنگى‌اش، برايم از جايگاه والايى برخوردار بود، اما حيف و دو صد حيف..
ناراحتى، عصبيت، تشويش، بهت، از هم گسيختگى روحى و دل‌نگرانى اين استاد گرانقدر را درك كرده و از درگاه خداوند متعال براى خانواده عباس كيارستمى، دوستان ايشان و تمامى اهالى سينما و هنر خواستار صبر و شكيبايى هستم، ولى كاربرد چنين ادبياتى، آن هم در مراسم ترحيم آقای كيارستمى كه با وجود تمام بى‌اعتنايى‌ها، ناملايمتى‌ها و بعضا توهين‌هايى كه به شخص او شد در كمال فروتنى و درايت، هرگز سخنى به درشتى بر زبان نيآورد و اصالت ايرانى و بهتر بگويم انسانى‌اش را حفظ كرد، عملى دور از مرام و مسلك هنرمندی‌ست.
وظيفه اهالى هنر در اين روزها كه فحاشى، كم‌كم در فرهنگ‌مان جايى براى خود باز كرده و شكلى موجه به خود می‌گيرد، از هر زمان ديگرى خطيرتر است و هيهات و هيهات كه اگر راويان فرهنگ و هنر نيز چنين كنند، در چشم بر هم زدنى بايد فاتحه فرهنگ‌مان را بخوانيم و صلواتى هم بدرقه راهش كنيم.

پی‌نوشت:

۱) برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد فیلم «لیلا» اینجا کلیک کنید.

ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ

این را نیز ببینید

شکست یک ایدئولوژی (سریال نهنگ آبی)

شکست یک ایدئولوژی

«شکست یک ایدئولوژی» فعلا کاری به سریال بسیار بد، شلخته، کولاژ شده، بدون فرم و …

یک نظر

  1. من میگم وقتی بچه بچه گی میکنه … ایرادی بهش وارد نیست … چون بچس … !
    ولی یه سن دیگه ای هم هست که آدم یه چیزایی دست خوش نیست … این سن برای هر کسی فرق میکنه … ولی بالاخره برا همه هست … اونم پیریه …
    تو پیری یه حرفایی و یه کارایی دست خود آدم نیست …
    بزارید به پای سن و سال
    🙁

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *