خانه / عکس / به سوی چورت (قسمت دوم)

به سوی چورت (قسمت دوم)

به سوی چورت (قسمت دوم)

نام مجموعه: به ‌سوی چورت
عکاس: هنگامه ناهید
تاریخ: خرداد ۱۳۹۶ خورشیدی

… و ما سفرمان به سوی چورت را آغاز کردیم.

قدم در راه ِ سفر نهادیم و هر چه جلوتر رفتیم، جز زیبایی و بکر بودن چیزی نیافتیم و البته خلوص. پاک‌دلی و پاک‌سرشتی مردمانی که دل خوش دارند به خدا و خود و زمین‌شان. مردمی که باید نزدشان برویم، هم‌کلام و هم‌سفره‌شان شویم و از آنان راه و رسم ساده و صحیح زندگی کردن را که مدت‌هاست به دست فراموشی سپرده‌ایم، دوباره بیآموزیم و شاد زیستن را به یاد آوریم. آری، ملاقاتی ولو چند دقیقه‌ای با این فروتنان گم‌نام، شاید خیلی از ما را به خود آورد و از تعلقات ِ پر زرق و برق دنیوی، لحظه‌ای رهایی بخشد.

یکی از جالب‌ترین اتفاقاتی که در حین عکاسی ِ جاده‌ای تجربه کردم، این بود که من سعی داشتم دیدگاه‌ه‌ها و بخش دیگری از وجودم را در عکس‌ها نشان بدهم، غافل از این‌که، تصاویر، چون راهنما، مرا به سمت خود می‌کشاندند و تصمیم می‌گرفتند چطور خودشان را از دریچه‌ی چشم من و دوربین، ابراز کنند. در حقیقت طبیعت و مناظر، پا پیش گذاشته بودند تا مرا با ناشناخته‌‌هایی از وجودم آشنا کنند، یافته‌‌هایی جذاب و نو.

و من هر بار که عکس‌‌های آن دو روز را مرور می‌کنم، بیشتر از قبل به زبان ِ خالص و بدیع طبیعت، این‌آموزگار بی‌ادعا، ایمان می‌آورم.

*

پی‌نوشت:

۱) برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد روستای چورت اینجا کلیک کنید.

۲) برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دریاچه‌ی میانشه (دریاچه‌ی چورت) اینجا کلیک کنید.

 

این را نیز ببینید

اشک

درد قهرمانان

درد قهرمانان نام مجموعه: درد عکاس: علی‌رضا اکرمی (۱) بازیگر: هنگامه ناهید تاریخ: خرداد ۱۳۹۶ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *