دیدار

دیدار
دیدار

نام سکانس: دیدار

نام فیلم: بوی پیراهن یوسف (۱۳۷۴) (۱)

نویسنده و کارگردان: ابراهیم حاتمی‌کیا
تهیه‌کننده: مجید مدرسی
ژانر: ملودرام
محصول: ایران
مدت: ۹۰ دقیقه

بوی پیراهن یوسف را در سینما ندیدم. مادر و پدرم معتقد بودند برای کودکی به سن ِ آن موقع من (تقریبا نه سال) که خیلی سر از جنگ و اسارت و مرگ و مفقودالاثر بودن و خلاصه عواقب وحشتناک و دردناک جنگ در نمی‌آورد، تماشای فیلمی این‌چنین که دقیقا بر روی این مسايل فوکوس کرده، مناسب نیست. بماند که کمتر از یک سال بعد با چه زحمت و آرسن لوپن بازی‌ای ـ طبق معمول ـ فیلم را دیدم! خب، چه می‌شود کرد عشق به سینما را؟

جدا از کل فیلم که همواره در ذهن دارمش و جزو معدود فیلم‌هایی‌ست از حاتمی‌کیا که دوستش دارم، سکانسی که برای‌تان انتخاب کرده‌ام، سکانسی که آن را «دیدار» نامیده‌ام و هر بار که می‌بینمش شدیدا منقلب می‌شون. دیدار دخترک با پدرش بعد از سال‌ها..

سکانسی پراحساس و پرکشش بین پدر و دخترش که سال‌ّاست از هم دورند و دخترک، تصویر دیگری از پدرش دارد و حالا که با واقعیت روبه‌رو شده، پدر برایش غریبه است. اگر او بتواند پدرش را با این ظاهر بپذیر، به او بابا بگوید و از صمیم قلب دوستش داشته باشد، تازه می‌توان گفت هدف ِ مرد در دفاع از ایران و ایرانی و خانواده‌اش، محقق شده.

پی‌نوشت:

۱) دریافت اطلاعات بیشتر در مورد فیلم «بوی پیراهن یوسف» اینجا کلیک کنید.

ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ 

این را نیز ببینید

مردی که از خدا شکایت کرد

مردی که از خدا شکایت کرد (۲۰۰۱)

مردی که از خدا شکایت کرد (۲۰۰۱) (2001) The Man Who Sued God امتیاز فیلم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *