شکست

شکست
شکست

نام سکانس: شکست

نام فیلم: آخرین سامورایی (۲۰۰۴) (۱)

کارگردان: ادوراد زوئیک
نویسنده: جان لوگان
ژانر: تراژدی / تاریخی / حماسی
محصول: ایالات متحده‌ی آمریکا
مدت: ۱۵۵ دقیقه

فیلم آخرین سامورایی یکی از فیلم‌های محبوب من است، نه فقط به این خاطر که فیلمی‌ست تاریخی و حماسی‌، بلکه مهم‌ترین نکته‌ی فیلم برای من شجاعت و پای‌مردی کاراکترهاست.

شجاعتی که دو دشمن، را تحت تاثیر یکدیگر قرار می‌دهد و بین‌شان دوستی و برادری ایجاد می‌کند و رفته‌رفته نه‌تنها کاپیتان داستان شیفته‌ی زندگی و خلقیات این مردم می‌شود، بلکه خود به این نتیجه می‌رسد که باید در برابر استبداد و زورگویی حاکم وقت کنار آنان بجنگد و از سرزمین و مردمی که او را نجات داده‌اند، دفاع کند؛ مخصوصا حالا که دیگر آن‌جا خانواده هم دارد.

برای این سکانس، نام «شکست» را انتخاب کرده‌ام. البته خیلی هم شکست نیست و در ادامه، برخاستنی ققنوس‌وار را موجب می‌شود که با صبر، تحمل، دقت و تمرکز محقق می‌گردد و در نهایت منجر به عشق؛ اما از آن‌جایی که لازمه‌ی موفقیت شکست است، این نام را نامی منفی نمی‌دانم و اتفاقا دوستش دارم.

پی‌نوشت:

۱) برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد فیلم «آخرین سامورایی» اینجا کلیک کنید.

ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ

این را نیز ببینید

تعطیلات

تعطیلات (۲۰۰۶)

تعطیلات (۲۰۰۶) (2006) The Holiday امتیاز فیلم «تعطیلات» از پنج ستاره: *** (سه از پنج) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *