خانه / منوی فیلم با مخلفات / یک‌بار (۲۰۰۷)

یک‌بار (۲۰۰۷)

یک‌بار
یک‌بار

یک‌بار (۲۰۰۷)
(2007) Once

نویسنده و کارگردان: جان کارنی
تهیه‌کننده: مارتین نیلند
ژانر: موزیکال / رمانتیک
محصول: ایرلند
مدت: ۸۶ دقیقه

افتخارات: برنده‌ی بهترین موسیقی اوریجینال از هشتادمین جشنواره‌ی فیلم آکادمی اواردز (اسکار )

فیلم یک‌بار، فیلمی موزیکال است؛ ولی با تمام فیلم‌های موزیکالی که تاکنون دیده‌اید فرق می‌کند. چه در روایت، چه در فیلم‌برداری و چه در بودجه.

فیلم با بودجه‌ی ۱۵۰۰۰۰ دلاری ساخته شد و بیش از بیست و سه میلیون دلار فروخت؛ تقریبا صد و پنجاه برابر کل ِ بودجه‌ی فیلم.

فیلم‌برداری مستندوار است و در طول فیلم به نظر می‌رسد یک نفر سومی وجود دارد که خیلی هم کار با دوربین را بلد نیست و سعی دارد از لحظات با هم بودن و یا تنهایی دو کاراکتر اصلی، فیلم بگیرد.

داستان جذاب، بازی‌های طبیعی، موسیقی و آوازهای دل‌نشین و آرامش‌بخش و صد البته عشق، فیلم یک‌بار را به اثری ماندگار بدل می‌کند. فیلمی که به‌واسطه‌ی موزیک‌های روح‌بخش، ورای دین و ملیت و زبان و زمان حرکت می‌کند و برخلاف اسم‌اش، چندین و چند بار دیدنش هم، کم خواهد بود.

پی‌نوشت:

۱) برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد فیلم یک‌بار (Once) اینجا کلیک کنید.

 ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ

این را نیز ببینید

تعطیلات

تعطیلات (۲۰۰۶)

تعطیلات (۲۰۰۶) (2006) The Holiday امتیاز فیلم «تعطیلات» از پنج ستاره: *** (سه از پنج) …

یک نظر

  1. دستتون درد نکنه ،حتما اینارو میبینم چون با خواندن یادداشتهاتون به انتخابتون ایمان آوردم و البته برای اینکه زحمتتون یکطرفه نباشه سعی میکنم فیلمهای خوبی رو که میبینم بهتون معرفی کنم هرچند احتمال میدم اینکار زیره به کرمان بردن خواهد بود چون اینطور که معلوم هست فیلم زیاد میبینین ولی در هرحال منباب سعی در ادای دین اینکارو انجام خواهم داد ان شاالله.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *