شکست

شکست
شکست

نام سکانس: شکست

نام فیلم: آخرین سامورایی (۲۰۰۴) (۱)

کارگردان: ادوراد زوئیک
نویسنده: جان لوگان
ژانر: تراژدی / تاریخی / حماسی
محصول: ایالات متحده‌ی آمریکا
مدت: ۱۵۵ دقیقه

فیلم آخرین سامورایی یکی از فیلم‌های محبوب من است، نه فقط به این خاطر که فیلمی‌ست تاریخی و حماسی‌، بلکه مهم‌ترین نکته‌ی فیلم برای من شجاعت و پای‌مردی کاراکترهاست.

شجاعتی که دو دشمن، را تحت تاثیر یکدیگر قرار می‌دهد و بین‌شان دوستی و برادری ایجاد می‌کند و رفته‌رفته نه‌تنها کاپیتان داستان شیفته‌ی زندگی و خلقیات این مردم می‌شود، بلکه خود به این نتیجه می‌رسد که باید در برابر استبداد و زورگویی حاکم وقت کنار آنان بجنگد و از سرزمین و مردمی که او را نجات داده‌اند، دفاع کند؛ مخصوصا حالا که دیگر آن‌جا خانواده هم دارد.

برای این سکانس، نام «شکست» را انتخاب کرده‌ام. البته خیلی هم شکست نیست و در ادامه، برخاستنی ققنوس‌وار را موجب می‌شود که با صبر، تحمل، دقت و تمرکز محقق می‌گردد و در نهایت منجر به عشق؛ اما از آن‌جایی که لازمه‌ی موفقیت شکست است، این نام را نامی منفی نمی‌دانم و اتفاقا دوستش دارم.

پی‌نوشت:

۱) برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد فیلم «آخرین سامورایی» اینجا کلیک کنید.

ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ ِ

این را نیز ببینید

مردی که از خدا شکایت کرد

مردی که از خدا شکایت کرد (۲۰۰۱)

مردی که از خدا شکایت کرد (۲۰۰۱) (2001) The Man Who Sued God امتیاز فیلم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *