خانه / خط خطی / اسکار ۲۰۱۷ ، جشنواره فیلم آکادمی اِواردز

اسکار ۲۰۱۷ ، جشنواره فیلم آکادمی اِواردز

اسکار ۲۰۱۷
اسکار ۲۰۱۷ (طراحی پوستر از آقای محمدصادق محمدپور میر)

اسکار ۲۰۱۷ ، جشنواره فیلم آکادمی اِواردز

دریافت جایزه‌ی اسکار بهترین فیلم خارجی از هشتاد و نهم‌امین جشنواره‌ی‌ فیلم آکادمی اِواردز در سال ۲۰۱۷ برای فیلم “فروشنده” (۱) را به “اصغر فرهادی” نازنین و تمامی مردم ایران زمین شادباش عرض می‌کنم. (۲)

امید است شاهد موفقیت‌های روزافزون و درخشش هر چه بیشتر سینما و سینماگران کشورمان در سطح بین‌المللی باشیم.

” چه سعادتی‌ست شاد کردن دل مردم سرزمین پارس،
آقای فرهادی عزیز، عوامل محترم فیلم فروشنده، سپاس. “

خانم انوشه انصاری، کارآفرین موفق و اولین فضانورد زن ایرانی به‌همراه افتخار ایرانیان در ناسا، پروفسور فیروز نادری، نمایندگان آقای فرهادی در مراسم اسکار ۲۰۱۷ بودند.

در زیر متن کامل بیانیه‌ی اصغر فرهادی عزیز که توسط خانم انصاری قرائت شد را، با هم می‌خوانیم:

“افتخار بزرگی‌ست که برای دومین بار این جایزه با ارزش را دریافت می‌کنم. از اعضای آکادمی، گروهم در ایران، تهیه‌کننده‌ام الکساندر ماله‌-گی و پخش‌کنندگان‌ام کوهن مدیا و آمازون تشکر می‌کنم.
همچنین سپاسگزارم از همبستگی دیگر کاندیداهای بهترین فیلم خارجی.
متاسفم که امشب در کنار شما نیستم، من به احترام مردم کشورم و شش کشور دیگر که با قانون غیرانسانی منع ورود مهاجران مورد بی‌احترامی واقع شدند به آمریکا نیامدم.
تقسیم‌بندی جهان به ما و دشمنان ما توسط سیاستمداران افراطی، باعث ترس می‌شود، ترسی که توجیهی‌ست دروغین برای خشونت‌ها و جنگ‌ها. جنگ‌هایی که مانع بزرگی بوده‌اند برای رسیدن به دموکراسی و رعایت حقوق بشر در کشورهایی که مورد تهاجم واقع شده‌اند.
سینماگران می‌توانند با چرخش دوربین‌هایشان به مشترکات انسانی، کلیشه‌هایی که از ملیت‌ها و ادیان مختلف ساخته شده است را بشکنند و زمینه‌ همدردی و به دنبال آن همبستگی مردمان جهان را فراهم کنند. همدردی چیزی‌ست که ما امروز بیشتر از هر زمان به آن نیازمندیم.”

پی‌نوشت:

۱) رعنا و عماد، زن و شوهری جوان هستند و تئاتر “مرگ فروشنده” نوشته‌ی “آرتور میلر” را بر روی صحنه می‌برند.  آن‌ها به علت نشست زمین مجبور می‌شوند خانه‌شان را ترک کنند و به اصرار یکی از دوستان‌شان، بابک، به خانه‌ی او اسباب‌کشی می‌کنند. خانه‌ای که پیش‌تر زنی به‌نام “آهو” در آن ساکن بوده‌است. ابتدا همه چیز خوب پیش می‌رود؛ ولی کم‌کم وقایعی رخ می‌دهد و زوج جوان وارد یک بحران ِ خارج از کنترل می‌شوند.

۲) برای مطالعه نقد فیلم فروشنده در همین سایت، اینجا کلیک کنید.

۳) طراحی پوستر از آقای محمدصادق محمدپور میر.
برای دنبال کردن کارهای آقای صادق میر در اینستاگرام، اینجا کلیک کنید.

این را نیز ببینید

سینما رکس آبادان

سینما رکس آبادان

سینما رکس آبادان اگر این روزگارِ کرونایی نبود، امروز سه‌شنبه، مورخ بیست و هشتم اَمرداد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *